harpersbazaar.ro s-a numarat printre castigatorii galei „Digital Divas”

0
315
Conferinta Digital Divas by Avon 2018

In seara de 24 aprilie 2018, la Palatul Bragadiru din Bucuresti, s-a desfasurat cea de-a saptea editie a galei Digital Divas by AVON.

Evenimentul a reunit peste 500 de participanti, printre care s-au numarat si personalitati precum Antonia, Anca Serea, Adrian Sina, Dana Rogoz, Maurice Munteanu, Vali Barbulescu, Andreea Esca sau Cristina Rus si alte nume sonore din industria fashion & beauty, care au celebrat frumusetea alaturi de cele mai faimoase bloggerite ale momentului. In cadrul galei, pe langa premiile acordate blogurilor, a existat si o sectiune dedicata celor mai bune publicatii online pentru femei, iar harpersbazaar.ro s-a numarat printre castigatorii acesteia.

Invitata speciala a evenimentului a fost Rodica Paléologue, cunoscuta romanca devenita fotomodel international, care a cucerit lumea modei pariziene la 60 de ani si care defileaza si pozeaza pentru branduri faimoase.

Cu o poveste fascinanta si de un rafinament deosebit, cunoscatoare a noua limbi straine si cu o cariera la Biblioteca Nationala a Frantei, manechinul senior Rodica Paléologue a vorbit in cadrul evenimentului in fata a sute de femei, la invitatia AVON, despre stil, autenticitate si frumusete fara varsta.

Iata si lista castigatorilor Premiilor Digital Divas by Avon 2018:

YOUNG DIVA IN FASHION BLOGGING

1. Aicha Nicole – www.aichanicole.com
2. Ana Drobot – www.styleandgrace.ro
3. Ana Maria Gagea și Benu Claudia Patricia – www.merakigirls.ro

YOUNG DIVA IN BEAUTY BLOGGING

1. Sandra Georgescu – www.sandragmakeup.com
2. Raluca Drugan – www.makeithappen.ro
3. Ioana Visanescu – www.ioanavisanescu.com

MOST ACTIVE FASHION BLOGGER

1. Andreea Codrea – www.xcentrica.ro
2. Madalina Merca – www.indiechase.com
3. Gabriela Atanasov – www.sweetpaprika.ro

MOST ACTIVE BEAUTY BLOGGER

1. Diana Rogojan – www.dyrogue.com
2. Denisa Sima M – www.denisasimam.ro
3. Denisa Luntraru – www.fashioninmyeyes.com

BEST NEWCOMER ON YOUTUBE IN FASHION & BEAUTY

1. Sinziana Iacob
2. Ilinca Munteanu
3. Flavia Florea

BEST YOUTUBE CHANNEL IN FASHION & BEAUTY

1. Alina Ceusan
2. Ioana Grama
3. Andreea Balaban

BEST FASHION INSTAGRAM ACCOUNT

1. Alina Ceusan – @alinaceusan
2. Ioana Grama – @ioanagrama
3. Carmen Grebenisan – @grebenisancarmen

BEST BEAUTY INSTAGRAM ACCOUNT

1. Sanziana Negru – @sanziananegru
2. Andreea Balaban – @andreea.balaban
3. Sinziana Iacob – @sinzianasooper

BEST WOMEN WEBSITES

1. A-List Magazine – www.alistmagazine.ro
2. Elle Romania – www.elle.ro
3. Harper’s BAZAAR Romania – www.harpersbazaar.ro

AVON AWARD FOR SOCIAL CAUSES

Corina Bacanu

BEST BRAND ENDORSER

Sanziana Negru

BEST FASHION BLOGGER

1. Alina Ceusan – www.alinaceusan.com
2. Diana Enciu & Alina Tanasa -www.fabulousmuses.net
3. Dana Rogoz – www.danarogoz.ro

BEST BEAUTY BLOGGER

1. Andreea Balaban – www.andreeabalaban.ro
2. Sanziana Negru – www.sanziananegru.com
3. Sinziana Iacob – www.sinzianaiacob.ro

PEOPLE’S CHOICE AWARD

Andreea Balaban

THE DIGITAL DIVA OF THE YEAR

Alina Ceusan

Cititi si: “O incursiune prin casa restaurata a Danei Rogoz”!

Foto: PR

Facebook Comments

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here